You are currently viewing Bezpieczny drewniany jeździk

Bezpieczny drewniany jeździk

Stawianie pierwszych kroków dla każdego malucha jest przełomowym momentem w ich krótkim życiu. Na tą chwilę dzieci przygotowują się niemalże od samego urodzenia, próbując raczkować, siadać, aż w końcu wstawać i stawiać pierwsze, nieporadne kroczki.

Jak wygląda drewniany jeździk dla dziecka?

drewniane jeździki dla dzieciKażde dziecko się rozwija we własnym tempie i nie wolno tego przyśpieszać. Jeżeli jest gotowe na chodzenie, to samo zacznie pierwsze próby. Są pewne zabawki, które mogą pomóc dzieciom w ćwiczeniom i jak tylko maluchy załapią schemat ich działania, to będą chciały non stop je używać. Drewniane jeździki dla dzieci są świetną pomocą w nauce chodzenia. Dziecko siedzi na nim i odpycha się nóżkami, dzięki czemu jest to świetne ćwiczenie na mięśnie. Jeździki bywają jednocześnie pchaczami, gdyż ich konstrukcja pozwala dziecku na siedzenie na nim i odpychanie się nóżkami oraz na trzymanie za poręcz i pchanie przed siebie. Wyglądają one trochę jak wózki, które maluchy pchają po całym mieszkaniu, od ściany do ściany. Jeździk może mieć pojemnik za zabawki pod siedziskiem, przez co staje się bardziej atrakcyjny dla dziecka i też praktyczny. Drewniane modele są ekologiczne i bezpieczne dla maluchów, dlatego są często wybierane. Jest to drewno kauczukowe, które jest idealnie wyszlifowane i pomalowane specjalną farbą bez szkodliwych substancji.Jego koła są ogumowane, aby można było go bezpiecznie używać w domu na każdej podłodze bez obawy o uszkodzenia. Jeżdzik jest idealnie wyważony i stawia dziecku odpowiedni opór.

Pchacze i jeździki można dać dziecku w okolicy pierwszych urodzin, ponieważ wtedy zaczynają się próby ze wstawaniem i pokonywaniem pierwszych kroków. Modele wykonane z drewna są wytrzymałe i odporne, dlatego będą długo służyły maluszkowi.