You are currently viewing Certyfikowany susz CBD

Certyfikowany susz CBD

Wśród produktów konopnych z CBD, na szczególną uwagę zasługuje medyczna marihuana. Dlaczego? Ponieważ ze względu na bardzo wysokie stężenie kannabidiolu jest świetną alternatywą dla innych, najczęściej dużo droższych artykułów, jak oleje, woski, czy pasty.

Jak działa medyczna marihuana CBD?

susz cbdMedyczna marihuana może zawierać od kilku do kilkudziesięciu procent czystego kannabidiolu, co jest ilością, jaką znajdziemy w uznanych za najbardziej skuteczny produkt konopny – olejach CBD. Natomiast w suszu konopnym znajdziemy także wiele innych substancji aktywnych, jak terpeny, czy też flawonoidy. Ponadto, CBD, samo w sobie jest doskonałym antyoksydantem, co oznacza, że dzięki tej substancji pozbywamy się z organizmu wolnych rodników, metali ciężkich oraz produktów ubocznych przemiany materii. Dzięki właściwościom przeciwpsychotycznym, medyczna marihuana doskonale sprawdzi się w walce z zaburzeniami i chorobami natury psychicznej, jak nerwice, lęki, psychozy, a nawet schizofrenia. Susz CBD jest w stu procentach bezpieczny i legalny, albowiem zawiera jedynie śladowe ilości tetrahydrokannabinolu (THC), który jest aktywnym składnikiem konopi, odpowiedzialnym za odurzenie oraz psychiczne uzależnienie. Zatem po jego przyjęciu nasz stan świadomości się nie zmieni, ale na pewno odczujemy przyjemne odprężenie i rozluźnienie mięśni. Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w susz CBD, nie warto kupować jednego, czy dwóch gramów, a zdecydować się na zakup pakietu (liczącego od 5 do 10 gramów), gdyż taki zakup pozwoli nam zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Wielu konsumentów pyta, czy medyczna marihuana jest wydajna, ale odpowiedź na to jest złożona, bowiem wszystko zależy od sposobu jej przyjmowania. Jeżeli ją palimy lub sporządzamy napar, to na pewno jeden gram nie wystarczy nam na dłużej niż dwa-trzy dni, natomiast jeżeli zdecydujemy się na waporyzację, to taka ilość może wystarczyć nawet na tydzień. Jest tak, ponieważ waporyzacja jest najbardziej efektywnym sposobem na pozyskanie substancji aktywnych z ziół oraz ich koncentratów.

Medyczna marihuana występuje w co najmniej kilkudziesięciu odmianach, toteż zarówno koneserzy, jak i niedoświadczeni konsumenci, znajdą w ofercie coś dla siebie. Na uwagę zasługują gatunki smakowe, które oprócz oczywistych walorów, zazwyczaj posiadają bardzo wysokie stężenie dobroczynnego kannabidiolu.