You are currently viewing Czym jest brama przesuwna?

Czym jest brama przesuwna?

W świecie zastosowań przemysłowych otwieranie drzwi lub odblokowywanie bramy jest pierwszą czynnością wykonywaną przez użytkownika bramy i często w tej przestrzeni przemysłowej znajduje się wiele przesuwanych bram. Posiadanie jednego z tych elementów mocujących zapewnia, że ​​drzwi lub brama są bardzo wygodne w obsłudze, ponieważ łatwiej jest manewrować i używać bramy przesuwnej niż bramy otwieranej wahadłowo.

Czy warto używać bram przesuwnych?

bramy przesuwne w wielkopolsceWiele z tych bram zaprojektowano do otwierania, ale można je również wykorzystać do zapewnienia kontroli dostępu do innych urządzeń lub konstrukcji. Gdy są one używane w celu ułatwienia kontroli wjazdu, wiele razy współpracują one z automatycznymi systemami bram, które umożliwiają otwieranie lub zamykanie drzwi lub bramy bez jakiejkolwiek interwencji użytkownika. Tworzy to system, który działa bez interwencji użytkownika. W niektórych rodzajach bram istnieje mechanizm ręcznej blokady koła, który umożliwia ręczne otwieranie bramy, ale nie jest przeznaczony do stosowania jako system kontroli wjazdu. Bramy te, które obejmują bramy przesuwne w wielkopolsce, które się wychylają, nie będą blokować się na szynie, a zatem nie mogą blokować się na drzwiach lub bramie. Istnieją rodzaje bram, które otwierają się na zawiasach, są powszechnie nazywane bramami, które otwierają się na zawiasach (lub GWH), ponieważ na ogół nie mają tradycyjnego stacjonarnego czopu bramy. Sposób, w jaki drzwi lub brama mogą przejść do GWH, może się różnić w zależności od wielkości GWH i jego lokalizacji. Rodzaj zawiasu zastosowanego w GWH może mieć wpływ na ustawienie bramy i może wpływać na sposób mechanicznego działania bramy. Na przykład GWH, który jest ustawiony na czopie, może utrudnić umieszczenie bramki na tym czopie, co może prowadzić do trudności przy ustawianiu bramy. Aby zmniejszyć tarcie na zawiasach, niektóre bramy przesuwne mają wielopoziomową górną płytę, która zawiera gumowe lub plastikowe kulki, które zmniejszają tarcie i hałas spowodowany wibracjami. Wybierając rodzaj GWH, należy wziąć pod uwagę rodzaj zawiasów. Chociaż zawiasy te zwykle znajdują się na hydraulicznych wieszakach bramowych, można je również znaleźć na ręcznym zawiasach bramowych i zawiasach otwieranych wahadłowo.

Są one zwykle stosowane w wieszakach do drzwi i bram, które są często używane w standardowych aplikacjach. W zastosowaniach komercyjnych możemy zauważyć, że GWH są przymocowane do ramy lub do zewnętrznego korpusu ściany, takiego jak kołki lub legary. W takich sytuacjach zawiasy są czasami wpuszczane w ścianę, w której znajdują się drzwi lub brama.