You are currently viewing Dekoracje w naszym ogrodzie

Dekoracje w naszym ogrodzie

 

Fascynaci pięknych kwiatów, chcieliby posiadać ładnie zaprojektowany ogród. Znają się oni na niemal każdej roślinie, wiedzą jak muszą o nie zadbać, ile wody a ile światła dostarczać. Sadzą kwiaty w taki sposób, aby cały czas jakieś mogły zakwitnąć, wtedy ich działki wyglądają estetycznie przez cały rok. Jednak w naszych ogrodach nie musza znajdować się tylko kwiaty. Możemy je udekorować w różne sposoby, korzystając z wszelkich dostępnych nam materiałów.

Ciekawe zagospodarowanie dużego ogrodu

ogród - ciekawe rozwiązaniaW naszym ogrodzie nie muszą znajdować się jedynie kwiaty. Posiadając duży ogród – ciekawe rozwiązania przychodzą nam same do głowy. Do naszych działek doskonale wpasują się różnego rodzaju drzewa oraz krzewy. Znajdować się mogą tam również różnego rodzaju udekorowania, nie będące żywym organizmem jak roślina. Pomiędzy pięknie kwitnącymi roślinami będziemy przemieszczać się po wysypanych kamyczkami ścieżkach. Dobrze zachowane sprawią, że nasz ogród będzie wyglądał jak z bajki. Różnego rodzaju ozdoby możemy zrobić nawet ze starych niepotrzebnych rzeczy. Opony, opowiednie przecięte i powyginane możemy ułożyć na kształt łabędzi. Wystarczy tylko po ich odpowiednim ułożeniu pomalować białą farbą dla uzyskania lepszego efektu. W naszym ogrodzie nie może zabraknąć również żywopłotów, które ogrodzą naszą działkę. Do stworzenia żywego płotu potrzebujemy kupić większą ilość tuj i posadzić je w bliskich odstępach oraz regularnie przycinać. Poukładane, ogromne kamienie, z figurkami krasnoludków, bocianów oraz innych zwierzątek urozmaicą nasze ogrody. Niektórzy decydują się również na posiadanie sztucznych strumyków, aby podczas przechadzania się przez ogród towarzyszył nam przyjazny szum wody. W takim ogrodzie możemy zrobić również miejsce do siedzenia. Oprócz zwykłych ławeczek, możemy postawić tam drewnianą huśtawkę, która będzie pasować do otoczenia. Lepszym rozwiązaniem jest postawienie altanki, w której będzie miejsce na przykład na zapalenie ogniska.

Dobrze zaprojektowane ogrody potrzebują dobrej ręki ogrodnika. Dbanie o rośliny jest bardzo ważne, jeżeli chcemy zachwycać się swoim ogrodem przez cały okres kwitnięcia kwiatów, a czasem i nawet w zimie. Zielone choinki będą ładnie wyglądać wśród białego puchu. Posiadanie dużej ilości roślin może zadbać nawet o nasze zdrowie, ponieważ rośliny zmniejszają ilość dwutlenku węgla, a produkują nam czysty tlen, którym oddychamy.