You are currently viewing Dziecięcy dentysta w Rzeszowie

Dziecięcy dentysta w Rzeszowie

Dla młodego pacjenta gabinetu stomatologicznego najważniejsze będzie, by wszystko odbyło się szybko i bez bólu. Rodzice często muszą podejmować szereg działań, by zabrać dziecko do dentysty, a potem boją się reakcji w samym gabinecie. Jednak coraz więcej specjalistów przechodzi niezbędne kursy, by umieć przekonać malucha, że wizyta na fotelu to nic strasznego.

Dentysta, który przekona dziecko do wizyty

rzeszów - dentysta dla dzieciAby dziecko nie obawiało się leczenia stomatologicznego, potrzebne są wcześniejsze działania motywacyjne ze strony rodzica lub pedagoga. Zdarza się jednak, że są specjaliści mają odpowiednie przeszkolenie i wspaniałe podejście do dzieci, co jest marzeniem każdego rodzica prowadzącego swoją pociechę na fotel gabinetowy. Zwykle lęk dziecka nie jest uzasadniony, ponieważ w większości przypadków zabiegi wykonywane dzieciom są nieinwazyjne i oscylują na granicy profilaktyki dentystycznej. Jeśli chodzi o Rzeszów – dentysta dla dzieci znajdzie się praktycznie na każdym kroku. Wzrost zainteresowania kierunkami medycznymi spowodował, że tamtejszy uniwersytet wykształcił w ostatnich latach sporo młodych adeptów tej dziedziny. Zaowocowało to otwarciem wielu gabinetów dentystycznych, zarówno tych podlegających pod służbę zdrowia, jak i prywatnych działalności. Jednak czym innym jest leczenie zębów dorosłym, a inaczej wygląda przyjmowanie pacjentów kilkuletnich. Ci ostatni mają zwykle wyższy poziom lęku związanego z wizytą w gabinecie. Wiele zależy od podejścia samych rodziców. Jeśli nie okażą oni strachu i wyjaśnią dziecku, że taka wizyta to nic strasznego – wszystko przebiegnie łagodnie. Ale zdarza się, że dziecko stawia przed wizytą opór. W tej sytuacji pomogą rzeszowscy lekarze, którzy przeszli odpowiednie szkolenie mające na celu zachęcić małego pacjenta do wizyty na fotelu. Proponują też na przykład ciekawe dla dziecka kolorowe plomby na zęby mleczne lub naklejki jako nagroda za przyjście do gabinetu.

Dodatkową atrakcją dla dzieci są produkowane w Rzeszowie kolorowe fartuchy dla dziecka z postaciami z bajek. Oprócz tego, po wizycie dzieciom dawane są drobne upominki, np. zabawki wliczone w cenę usługi. Istnieje również możliwość zapisania dziecka na wizytę refundowaną, za którą nic nie zapłacimy. O zdrowy uśmiech warto dbać już od najmłodszych lat.