You are currently viewing Fotele wiszące kokon na stelażu

Fotele wiszące kokon na stelażu

Urządzenie balkonu tak, aby był funkcjonalny i miły dla oka nie jest prostą sprawą. Taka wąska przestrzeń nie pomieści zbyt wiele, a do tego jest narażona na wpływ warunków pogodowych. Miło by było tez czasem mieć tam miejsce na wywieszenie prania, czy pościeli do przewietrzenia. Wniosek jest oczywisty- na balkon trzeba mieć pomysł i to nie byle jaki. I choć zauważyłam, że większość naszych sąsiadów nie przykłada zbytnio wagi do aranżacji tego elementu mieszania, ja postanowiłam sobie z niego zrobić przytulny kąt na ciepłe dni.

Fotel, który postawisz nie tylko na balkonie

fotele wiszące kokonOd początku zdawałam sobie sprawę, że wszystko co postanowię mieć na balkonie na czas zimy będzie musiało wrócić w obręb mieszkania. Nie przekonują mnie kwestie mrozoodpornych mebli, czy jakiś dziwnych narzut zabezpieczających. To od razu wykluczyło mi z głowy jakieś zestawy mebli, czy kanapy, bo gdzie niby miałabym to trzymać. Chciałam mieć na balkonie mały stolik i jakieś bardzo wygodne siedzisko. Nie ma tam, aż tak dużo miejsca, więc taki dwuosobowy fotel wydawał mi się w sam raz. Wiedziałam, że wstawiając w jednym kącie coś do wypoczynku w drugim będę miała jeszcze miejsce na ewentualną suszarkę z praniem. Skoro już mam balkon to chciałam z niego korzystać maksymalnie jak się da. Balkonowe meble nie są zbyt zachwycające. Z przeglądanych przeze mnie ofert śmiało mogę powiedzieć, że nic mnie nie zaskoczyło. Większość opcji wygląda podobnie, a różni je jedynie kolor i firma. Nie byłam tym zachwycona, aż do momentu kiedy natknęłam się na fotele wiszące kokon na stelażu. Zrobiony jest z technorattanu i solidnego metalowego stelaża. Wyglądem przypomina plecione jajko z dużym otworem. W środku jest wypełniony sterta wygodnych poduszek, na których śmiało mogą usiąść, aż trzy osoby. Szczerze to nie bardzo się orientuje jaki jest jego udźwig, ale przy trzech osobach się nie ugiął nawet zbytnio. Sprawdzaliśmy to już wielokrotnie. Od razu wiedziałam, że to będzie idealne rozwiązanie.

Szukając mebli na balkon warto pamiętać, że nie tylko mają być wygodne, ale funkcjonalne. Fotele wiszące kokon na stelażu takie właśnie są. Nasz na razie stoi na balkonie, ale gdy zrobi się chłodniej równie dobrze sprawdzi się w salonie. Montaż stelaża jest banalny więc bez problemu przeniesiemy go w inne miejsce. Mój pomysł na aranżacje balkonu okazał się świetny. Może powinnam zająć się tym zawodowo.