You are currently viewing Informacje o kominku

Informacje o kominku

Chętnie wracamy do rzeczy, które wzbudzają w nas pozytywne skojarzenia i emocje. Dawniej w większości domów znajdowały się tradycyjne piece i dlatego starsze pokolenia wiedzą, jak wygląda otwarty ogień w palenisku kominka lub innej konstrukcji tego typu. Dlaczego zdecydowałem się na kominek? Powodem nie był tylko sam sentyment.

Czym palić w kominkach?

kominki lublinSzukając informacji na temat ciekawych kominków, natknąłem się na kilka ciekawych faktów, dzięki którym zrozumiałem, że takie konstrukcje nie muszą być kojarzone tylko i wyłącznie z elementami typowo dekoracyjnymi. Oczywiście ogień ogrzewa w sposób bezpośredni przede wszystkim pomieszczenie, w którym taki kominek się znajduje, ale zawsze mogę poprosić fachowca o zamontowanie w kominku rozwiązań, które sprawią, że będę w stanie ogrzać z łatwością zdecydowanie większą powierzchnię i to przy naprawdę niewielkim zużycie opału. Skuteczność kominka będzie oczywiście przynajmniej częściowo zależna od rozmiarów paleniska. Jeżeli chodzi o kominki Lublin to doskonała miejscowość, abym skonsultował się ze specjalistą tworzącym coś takiego. Wiem, że nie muszę przejmować się bezpieczeństwem środowiska naturalnego, jeżeli palę w kominku drewnem wysuszonym i pozbawionym szkodliwych substancji. Nie muszę przejmować się tutaj stratami ciepła. Zwłaszcza jeżeli wcześniej zdecydowałem się na to, aby częścią mojego kominka były elementy zdolne do akumulowania energii cieplnej przez wiele godzin.

Szamotowe cegły naprawdę dobrze się sprawdzają. Dzięki kominkom mogę swoim bliskim zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa, bo zwykle palenisko jest dodatkowo zabezpieczone drzwiami z grubą szybą odporną na działanie wysokiej temperatury. Zawiasy sprawiają, że w razie potrzeby mogę je otwierać i zamykać.