You are currently viewing Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

Jak poradzić sobie z kredytem frankowym?

Kredyty frankowe pojawiły się na polskim rynku w 2004 roku i wtedy też właśnie zaczęła się akcja promowania ich przez banki. Taka opcja była na tamten czas kusząca zważywszy na to, jak wysokie było oprocentowanie kredytów udzielanych w złotówkach.

Spłacanie kredytu frankowego

kancelaria prawna kredyty frankoweOprocentowanie kredytów złotówkowych było w tamtym czasie na poziomie mniej więcej 8%. Kredyty frankowe oferowały natomiast oprocentowanie 4,6%, a zatem blisko o połowę mniejsze. Oczywiście wielu klientów nie miało wówczas do końca świadomości tego, z jak dużym ryzykiem finansowym wiąże się zaciągnięcie kredytu w obcej walucie. Banki natomiast niechętnie udzielały kredytów w złotówkach, za to promowały kredyty frankowe. Mnóstwo osób skusiło się zatem na to rozwiązanie, również kierując się pochlebnymi opiniami samych pracowników banków. Obecnie kredyty te mają niezwykle wysokie oprocentowanie i kwota do spłaty znacznie przewyższa tą, która została pierwotnie zaciągnięta. Stało się tak ze względu na to, że frank umocnił się w stosunku do złotówki. Jeśli również my borykamy się z problemem spłaty takiego zadłużenia, pomóc nam może kancelaria prawna kredyty frankowe to problem setek tysięcy Polaków, ale nie tylko. Były one promowane na całym świecie, dlatego problem ten nosi znamiona międzynarodowe. W wielu umowach znajdują się nielegalne zapisy, które dzięki profesjonalnym kancelariom frankowym, mogą zostać wykorzystane w sądzie przeciw największym bankom. W takich sytuacjach można uzyskać satysfakcjonujące rozwiązania finansowe.

Wiele osób posiadających kredyt we frankach szwajcarskich, musiało sprzedać nabytą nieruchomość, aby móc chociaż w pewnej mierze pozbyć się gigantycznego zadłużenia. Obecnie jednak jest wiele opcji prawnych, pozwalających na walkę z nieuczciwymi bankami.