You are currently viewing Jak powstają filmy timelapse?

Jak powstają filmy timelapse?

Od ostatnich kilku lat wzrasta ilość nowych firm na polskim rynku, co jest związane z ułatwieniami przy zakładaniu nowego przedsiębiorstwa i dotacjami unijnymi. Chociaż jest to pozytywne zjawisko, jednocześnie zwiększa konkurencje dla dłużej działających firm. Aby móc wyróżnić naszą firmę pośród innych w takiej sytuacji, konieczne może być wykorzystanie kreatywnej reklamy.

Czy filmu timelapse można użyć jako reklamy?

długi film timelapseCoraz więcej powstających nowych przedsiębiorstw sprawia, ze firmom trudniej niż kiedyś wyróżnić się pośród innych. Sytuacji nie ułatwia fakt, że społeczeństwo jest już bardziej przyzwyczajone do tradycyjnych reklam internetowych czy w radio oraz uodpornione na często wykorzystywane triki marketingowe, przez co działania marketingowe muszą być bardziej kreatywne. Przykładem może być długi film timelapse, który jest coraz częściej wykorzystywanym sposobem reklamy, szczególnie firm budowlanych. Ale czym właściwie jest film timelapse? Jest to film poklatkowy, który może być użyty aby pokazać, jak sprawnie radzi sobie dane przedsiębiorstwo z realizacją jakiegoś zlecenia., przykładowo budową parkingu, bloku, remontem mieszkania itp. Film taki nagrywa się z użyciem profesjonalnego sprzętu, często w przypadku rozległego placu budowy używa się w tym celu dronów. Następnie film ten, z przyśpieszonym klatkarzem może w bardzo ciekawy sposób pokazać, jak dana firma daje sobie rade z realizacją danego zlecenia. Taki film bardzo często jest wykorzystywany na stronie internetowej danego przedsiębiorstwa, może się na przykład odtwarzać wraz z otwarciem danej strony, lub być użyty jako swoiste portfolio danego przedsiębiorstwa. Bardzo ważne jest, aby wykonaniem takiego filmu zajmowały się jedynie profesjonalne studia animacji. Odpowiednie nagranie i zmontowanie takiego materiału nie jest bowiem zadaniem prostym, wymaga użycia profesjonalnego sprzętu, dużej cierpliwości, oraz kreatywności. Trzeba bowiem pamiętać, że budowa bloku czy jakieś inne większe zlecenia mogą trwać od kilu miesięcy do kilku lat i przez cały ten czas trzeba nagrywać materiał, użyty następnie do zmontowania filmu timelapse.

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, jak dotrzeć do klientów w sytuacji, gdy na rynku powstaje coraz większa liczba nowych firm. Najprostszym sposobem jest zainwestowanie w kreatywną reklamę, korzystającą ze zdobyczy grafiki komputerowej. Tego typu reklamy są bardzo dobrym sposobem na zdobycie dużej bazy klientów.