You are currently viewing Jak profesjonalnie uprawiać truskawki?

Jak profesjonalnie uprawiać truskawki?

Zawsze bardzo lubiłam truskawki i wszelkie przetwory z nich zrobione. Kiedy przeszłam na emeryturę postanowiłam zasadzić sobie na działce kilkanaście truskawkowych sadzonek i mieć te owoce, bez konieczności kupowania ich na ryneczku za kosmiczne pieniądze. Do tematu plantacji truskawek podeszłam bardzo profesjonalnie. Najpierw zdecydowałam się dowiedzieć jak najwięcej na temat tego, jak w odpowiedni sposób uprawiać truskawki i jak je odpowiednio nawozić.

Zależało mi na profesjonalnej plantacji truskawek

profesjonalna plantacja truskawekPoszukiwania odpowiednich informacji rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: profesjonalna plantacja truskawek, i zaczęłam przeglądać wyniki. Wśród bardzo wielu wyników, udało mi się trafić na rzetelną i bardzo konkretną publikację na temat tego, jak się przygotować do profesjonalnej plantacji truskawek. Dowiedziałam się z jej treści, że przede wszystkim bardzo ważne jest, aby odpowiednio przygotować glebę pod uprawę truskawek. Gleba musi mieć odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową. Najłatwiej jest ją osiągnąć poprzez stosowanie nawozów, które zawierają w swoim składzie fosfor, potas, żelazo i aminokwasy odpowiedzialne za odpowiedni wzrost sadzonek truskawkowych. Już po posadzeniu sadzonek truskawek należy zadbać o odpowiednie nawożenie samych owoców. Przede wszystkim truskawki muszą być odpowiednio nawożone wapniem, które jest odpowiedzialne za prawidłowy wzrost, odporność sadzonek na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz insekty chorobotwórcze oraz za słodki smak i soczystość truskawki. Przy profesjonalnej plantacji truskawek bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie gleby. Z tego względu warto wybierać nawozy stosowane metodą opryskową, ponieważ w takiej sytuacji rośliny pobierają substancje mineralne nie tylko poprzez system korzeniowy, ale także dolistnie, co jest bardzo wydajne.

Stosując się do tych prostych porad dotyczących profesjonalnej uprawy truskawek, miałam bardzo obfite truskawkowe plony. Dzięki zastosowaniu takich nawozów moja plantacja truskawek była naprawdę profesjonalna, a plony były obfite. Nie tylko miałam truskawki na potrzeby własne, ale także mogłam je sprzedawać. Byłam bardzo zadowolona z tego, że udało mi się tak profesjonalnie przygotować do uprawy tych owoców.