You are currently viewing Koronkowa halka do spania

Koronkowa halka do spania

Latem, ale też w inne pory roku, kobiety coraz chętniej noszą spódnice oraz sukienki. Jeszcze niedawno wygrywały z nimi spodnie, teraz, głównie dzięki zachętom ze strony producentów odzieży i stylistów, coraz częściej zamieniamy spodnie na wygodne sukienki lub spódnice. Tym bardziej, że nosi się je ze sportowymi butami, najczęściej z trampkami. Kiedyś pod sukienki zakładano specjalną bieliznę. Obecnie zakłada się ją tylko w skrajnych przypadkach, kiedy ubranie za bardzo prześwituje.

Różne zastosowanie halek

modna halka koronkaNa pewno wielu z nas pamięta, jak nasze babcie czy mamy zakładały pod sukienki halki. Była to bardzo popularna część garderoby, noszona przez dziesiątki lat. Obecnie sukienki projektowane i szyte są w taki sposób, że jeżeli jest to konieczne, mają doszyte halki. Halki do sukienek są więc stosowane coraz rzadziej. Ten element garderoby zainspirował jednak projektantów do stworzenia eleganckiej i jednocześnie zmysłowej bielizny nocnej. Powstały więc piękne kolekcje halek do spania, dłuższych i krótszych, które skradły serca pań. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się modna halka koronka, która często kupowana jest w białym kolorze jako bielizna na noc poślubną. Hali z elementami koronkowymi wykonane są zazwyczaj z delikatnego, śliskiego materiału, takiego jak jedwab czy satyna. Są one często kupowanym prezentem na różne okazje, najczęściej na walentynki czy też wieczory panieńskie. Poza zmysłowymi halkami nocnymi, występującymi w sklepach w przeróżnych kolorach, w sprzedaży są też halki, które możemy założyć pod sukienkę. Często, przy ich pomocy, odważniejsze kobiety tworzą ciekawe stylizacje. Na halkę zakłada się, na przykład, krótszą od niej tunikę tak, żeby dół halki stał sie jakby jej przedłużeniem. Koncepcji jest całe mnóstwo. Na przykładzie halek widać jednak, jak zmienia się moda i nasze podejście do niej.

Są takie elementy garderoby, które na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat nabrały nowego znaczenia. Do takich ubrań zaliczyć możemy halki. Kiedyś pełniły one rolę bielizny, zakładanej przez sukienki, w celu ochrony przed prześwitywaniem. Obecnie halki coraz rzadziej zakłada się pod sukienki. Za to stały się one elegancką bielizną nocną. Projektanci wraz z producentami bielizny nocnej postarali się o to, żeby wypuścić do sprzedaży naprawdę piękne halki.