You are currently viewing Mieszkanie dwupokojowe czy kawalerka?

Mieszkanie dwupokojowe czy kawalerka?

Decydując się na zamieszkanie we dwoje, zastanawiamy się co wybrać, kawalerkę czy też może mieszkanie dwupokojowe? Zanim zdecydujemy się na wybór jakiejkolwiek opcji, powinniśmy wiedzieć kilka istotnych rzeczy i faktów. Być może będą one też pomocne w pojęciu tej decyzji. Ponieważ z jednej strony są pieniądze, których młodzi ludzie na początku swojej drogi życiowej nie mają zbyt wiele, a z drugiej – komfort i wygoda użytkowania. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę?

Zalety mieszkań dwupokojowych

mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż krakówNiegdyś kawalerki były mieszkaniami, w których mieszkała cała rodzina. Dziś to metraż nadający się głównie dla singli, którzy nie chcą dzielić mieszkania ze współlokatorami, a mają nieco większy kapitał do przeznaczenia miesięcznie na mieszkanie. Wiele par jednak również decyduje się na wynajem kawalerki. Wychodzi trochę taniej, niż mieszkanie dwupokojowe, a dobrze urządzone wnętrze może być przestronne i estetyczne, z dobrze wydzielonymi sferami życia. Obecne kawalerki zwykle są dość sporej powierzchni, salon łączy się z kuchnią. Zwykle salon jest na tyle duży, że mieści w sobie również lekko oddzieloną sypialnię. Jednak trzeba przyznać, że dobrze urządzoną i nowoczesną kawalerkę można wynająć za tę samą cenę, lub nieco niższą, niż mieszkanie dwupokojowe. Dlatego, czy warto ryzykować ciągłe przebywanie w tym samym pomieszczeniu? To wszystko zależy od naszych prywatnych potrzeb. Jeśli będziemy spędzać w domu więcej czasu, lepszym wyborem będzie mieszkanie, niż kawalerka. Zapewni to nam więcej swobody i miejsca tylko dla siebie. Jeśli natomiast nie chcemy wynajmować, lecz zakupić mieszkanie, z pewnością to dwupokojowe i więcej będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli interesuje nas mieszkanie dwupokojowe na sprzedaż Kraków ma w swojej ofercie wiele takich mieszkań, w bardzo konkurencyjnej cenie. Zakup mieszkania, chociażby na kredyt, jest lepszym rozwiązaniem, niż ciągłe wynajmowanie mieszkania i płacenie tej samej ceny.

Dziś rynek nieruchomości przeżywa prawdziwy rozkwit. Ceny mieszkań, zarówno na wynajem, jak i na sprzedaż. A obecnie mieszkanie dwupokojowe jest poszukiwane najczęściej. Są na tyle duże, by się w nich komfortowo urządzić. Dodatkowo to lepsze rozwiązanie, niż kawalerka, która niestety nie daje nam tyle komfortu.