You are currently viewing Niedziela z czasopismami katolickimi

Niedziela z czasopismami katolickimi

Wierzący i praktykujący katolicy starają się żyć na co dzień swoją wiarą. Jezus Chrystus nauczał, że przede wszystkim musimy miłować Boga i bliźnich, by móc uważać się za chrześcijan. Oprócz tego, istnieją też nakazy życia zgodnego z wolą Stwórcy, czyli Dekalog, a także wskazówki, jakie przekazuje nam Kościół. Jednym z takich drogowskazów, mających doprowadzić nas do zbawienia, jest niedzielna Msza święta.

W naszych parafiach zakupimy katolicką prasę

czasopisma katolickie dla parafiiUczestnictwo we Mszy w każdą niedzielę jest obowiązkiem każdego katolika, który z Eucharystii czerpie moc na dobre przeżywanie tygodnia. Większość parafii po zakończonej liturgii, lecz przed błogosławieństwem wiernych wprowadza zwyczaj odczytywania ogłoszeń i aktualności z życia Kościoła. Wśród nich często znajduje się również rekomendacja czasopism katolickich, którymi warto się zainteresować. Taka lektura ubogaca przeżywanie niedzieli, a przy tym dostarcza nam dużej ilości ciekawych informacji. W katolickiej prasie każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czytać artykuły przeznaczone dla swojej grupy wiekowej. Czasopisma katolickie dla parafii chętnie są prenumerowane przez księży, którzy sami je czytają, a także polecają wiernym. Katolicka prasa pomaga ludziom umacniać ich wiarę, dostarcza informacji na temat nauczania Kościoła, bieżących wydarzeń, znajdziemy tam również interesujące felietony, kazania wyjaśniające Ewangelię, rozważania modlitewne i wiele innych wartościowych treści. Wielu z nas zainteresuje również kącik kulinarny, prowadzony w wielu czasopismach, artykuły na temat zdrowia, krzyżówki i rebusy, a także teksty przeznaczone dla dzieci. Dzięki temu cała rodzina może zgromadzić się na wspólnym czytaniu wartościowej lektury. Czasopisma katolickie możemy zakupić w większości parafii po Mszy świętej, zazwyczaj są one rozprowadzane przez ministrantów lub dostępne w zakrystiach.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że czytanie jest niezwykle ubogacającym zajęciem, które pozwala poszerzyć nasze horyzonty i zdobyć wiedzę. Wierzący katolicy chętnie sięgają po wartościowe chrześcijańskie czasopisma, które można zakupić w wielu parafiach po Mszach świętych. Dzięki takiej lekturze mogą oni w pożyteczny sposób spędzić niedzielę, dzień przeznaczony dla Boga.