You are currently viewing Odkąd zmieniłem materac to się wysypiam

Odkąd zmieniłem materac to się wysypiam

 

Od dłuższego czasu miałem ogromny problem z wysypianiem się. Rano budziłem się obolały i właściwie to bardziej zmęczony niż przed zaśnięciem. Tak mi się przynajmniej wydawało, bo miałem wrażenie, że nie przesypiam pół nocy. Moja żona również narzekała na takie same dolegliwości, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że nie są to tylko moje subiektywne odczucia. Postanowiłem coś w tej kwestii zmienić. Zacząłem od znalezienia właściwego sklepu.

W sklepie z materacami wszystko mi wytłumaczono

sprawdzone sleepmed materaceW naszym mieście od jakiegoś już czasu działa sklep, który reklamuje się jako pomocny w odzyskaniu radości ze snu. Postanowiłem wybrać się do tego sklepu i zapytać w czym może być problem z moim spaniem. Najpierw jednak postanowiłem zrobić zdjęcie materaca, na którym śpię, bo sam nie wiedziałem, co to za materac. Gdy udałem się do tego sklepu z materacami to jeszcze nie za bardzo wierzyłem, że cokolwiek to zmieni. Trafiłem na bardzo mądrego i kompetentnego doradcę, który od razu wytłumaczył mi o co w tym wszystkim chodzi. Przede wszystkim o niewygodny i zużyty już materac, którego elastyczność przeszła już raczej do historii. Gdy tak słuchałem pana sprzedawcy to rzeczywiście zaczęło do mnie docierać, że materac w naszym łóżku ma już prawie dekadę, więc może rzeczywiście dobrze by było go wymienić na zupełnie nowy. Dowiedziałem się też od razu, że do spania bardzo dobre są sprawdzone Sleepmed materace, które są całkowicie termoelastyczne. To jest bardzo ważna właściwość takich materacy, ponieważ pod wpływem ciepła układają się one do kształtu ciała osoby, która na nich śpi. Jak dla mnie, to wszystko zabrzmiało na tyle wiarygodnie, że postanowiłem od razu zamówić jeden duży materac na całe nasze małżeńskie łóżko. I odkąd nowy materac znalazł się już na swoim miejscu to jakość naszego snu zmieniała się diametralnie.

Już myślałem, że nigdy nie obudzę się rano wyspany, a tymczasem zmiana w komforcie snu jest diametralna. Jeśli można mówić o wygodnym materacu, to te marki Sleepmed są po prostu rewelacyjne. Po jednej nocy mam wrażenie, że moje ciało wpasowało się w kształt materaca, a przecież jest zupełnie odwrotnie. Naprawdę dobrze się śpi na nowym materacu. Teraz już wiem, że jakość ludzkiego snu zależy w głównej mierze od tego, na czym się śpi.