You are currently viewing Plecione siatki z metalu

Plecione siatki z metalu

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów siatek jest siatka pleciona, nazywana również tkaną. Znamy ją na co dzień z sitek, używanych w kuchni, czy też z moskitier na oknach. Ze względu na sposób tworzenia, w takiej plecionej siatce możemy uzyskać różne wielkości oczek, od bardzo małych po bardzo duże. To sprawia, że ten rodzaj tworzenia siatek daje nam całe spektrum możliwości. Ich producenci nie mogą więc narzekać na brak klientów.

Przydatne siatki tkane

mocna siatka plecionaNa pewno każdy z nas kojarzy plecione siatki, które występują w różnych, używanych przez nas na co dzień produktach. Najbardziej wytrzymałe to te siatki, które wykonane są z jakiegoś metalu. Taka mocna siatka pleciona wykorzystywana jest wówczas w różnych celach, w zależności od jej wielkości. Z mocnych siatek plecionych korzysta przemysł chemicznych, hutniczy, samochodowy, budowlany i tak dalej. Coraz popularniejsze jest też wykorzystywanie plecionych siatek przez architektów, zarówno tych odpowiedzialnych za wygląd zewnętrzy domu, jak i tych odpowiadających za wygląd wnętrz. Siatki plecione często stają się elementem dekoracyjnym, chętnie stosowanym przede wszystkim we wnętrzach industrialnych. Zdobi się nimi ściany, czasami tworzy się z nich meble, a także balustrady wszelkiego rodzaju. Najlepsze plecione siatki wykonane są metali nierdzewnych, przez co są one odporne na działanie czynników atmosferycznych, w szczególności na wodę. W życiu codziennym możemy nieświadomie korzystać z plecionych siatek. Są z nich wykonane, na przykład, moskitiery, sitka, a nawet leżaki czy różnego rodzaju meble ogrodowe. Plecione siatki możemy spotkać również pod nazwą siatek tkanych. Nazwa ta wynika z tego, że druty są ze sobą przeplatane. Te druty metalowe mogą mieć różną grubość, od bardzo cieniutkich po takie o dużym przekroju. Te ostatnie najczęściej wykorzystuje się w przemyśle właśnie.

Siatka tkana, zwana inaczej plecioną, to siatka o bardzo szerokim zastosowaniu. Każdy z nas ma w domu chociaż jedną rzecz, wykonaną właśnie z takiej siatki. Przykładem może być klasyczne, metalowe sitko, które jest niezbędnym produktem w praktycznie każdej kuchni. Plecione siatki wykonuje się z metalowych drutów o różnych przekrojach, dzięki czemu powstają siatki, mające przeróżne zastosowania. Używa się ich w przemyśle, a także w życiu codziennym.