Polacy od zawsze wyjeżdżali za granicę, a od chwili, kiedy granice zostały zniesione, robimy to jeszcze częściej. Przeważnie wyjeżdżamy za pracą do naszego zachodniego sąsiada, ponieważ mamy tam możliwość zarobienia sporych pieniędzy.
Jak wygląda transport do Niemiec?
Wyjazdy zagraniczne przeważnie są realizowane za pośrednictwem komunikacji publicznej, ponieważ jest ona najtańsza. Oczywiście można jechać własnym autem, ale to wiąże się ze sporymi kosztami za paliwo i ryzykiem awarii. Zdecydowanie bezpieczniej jest postawić na przewozy z Polski do Niemiec za pośrednictwem autobusów, busów czy pociągów. Jeżeli zależy nam na czasie i dotarciu do każdego miejsca w Niemczech, to najlepsze będą busy. Najczęściej odjeżdżają z dworców głównych miast takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Bydgoszcz. Busy są w stanie pomieścić około dwudziestu paru pasażerów i dojechać do celu w ciągu około dziesięciu godzin do większości miast w Niemczech. Pasażerowie wolą z nich korzystać, ponieważ często odjeżdżają i są stosunkowo tanie. Wykupując karnet na kilka przejazdów można dodatkowo zaoszczędzić na przejazdach. Bilety można kupować kilka dni wcześniej w kasie biletowej na dworcu lub bezpośrednio u kierowcy w dniu wyjazdu. Przejazd z Polski do Niemiec jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków, dlatego też w tym kierunku jest realizowanych nawet kilka kursów. Busy są nowe i komfortowe, posiadają klimatyzację i fotele z regulowanymi oparciami, dzięki czemu droga mija szybko i przyjemnie.
Pasażerowie mogą od razu kupować bilety w dwie strony, nawet z różną datą. W ten sposób mamy zagwarantowane miejsce w busie w stronę powrotną. Z każdym rokiem jest większe zainteresowanie takimi przewozami, ponieważ ludzie coraz częściej pracują w Niemczech.