You are currently viewing Rejestracja czasu pracy na miarę XXI wieku

Rejestracja czasu pracy na miarę XXI wieku

Codzienne w[pisywanie się do raportów pracy bywa bardzo uciążliwe. Dodatkowo te papiery często bywają źródłem pewnych rozbieżności. Stanowią także dodatkową prace dla działu personalnego, który przecież musi przepisać czas pracy danego pracownika do dokumentów w wersji elektronicznej. Co zrobić, aby pozbyć się tej nienowoczesnej i jakże czasochłonnej metody ewidencjonowania pracy pracowników? Jak się okazuje, na rynku istnieją sprawdzone sposoby, które pozwolą na skuteczniejsze i szybsze zbieranie danych.

Ewidencjonowanie wejść i wyjść pracowników

rejestrator czasu pracyNa obecnym rynku można znaleźć wiele firm, które zajmują się cyfrowym ewidencjonowaniem czasu pracy. To właśnie ona pomagają przedsiębiorstwom wejść w XXI wiek. Oferują one rejestrator czasu pracy, który jest już zainstalowany w najnowocześniejszych firmach w Polsce. Podstawowym urządzeniem jest właśnie wspomniany wcześniej rejestrator czasu pracy. Może on być zainstalowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Niektóre modele bowiem są odporne na warunki atmosferyczne. Pracownicy muszą zostać wyposażeni w karty RCP, które po przyłożeniu do rejestratora, ewidencjonują jego wejścia lub wyjścia. Istnieją różne oprogramowania, które obsługują te urządzenia. Wiele z nich opiera się na połączeniu kablowym z bazą. Obecnie jednak często stosuje się także zdalne przesyłanie danych. Możliwe jest także rozdzielenie wejść i wyjść w systemie. Tym samym zmniejsza się prawdopodobieństwo powstawania błędów. Rejestratory czasu pracy mogą być wyposażone także w system, który steruje otwieraniem i zamykaniem drzwi. Tym samym pracownik, który nie przyłoży karty nie ma możliwości otwarcia drzwi. Wiele przedsiębiorstw stosuje te metody nie tylko na wejściu do zakładu, ale i również na wejściach do najbardziej strategicznych, najważniejszych miejsc na terenie danego przedsiębiorstwa.

Podsumowując, chcąc uprawnić prace niektórych działów w firmie, a także zwiększyć bezpieczeństwo zakładu oraz ograniczyć ilość zbędnej papierologii, warto zastanowić się nad wdrożeniem automatycznej rejestracji czasu pracy. Jest to system na miarę XXI wieku, który sprawdził się już w wielu przedsiębiorstwach. Jego duża funkcjonalność oraz kompatybilność pozwala na dopasowanie wielu cech tego systemu do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.