Rzeczoznawca budowlany do naszej instalacji fotowoltaicznej

Podczas montowania nowego systemu fotowoltaicznego musimy zaopatrzyć się w wiele podstawowych rzeczy. Potrzebne są dobre panele słoneczne, okablowanie, instalacja PV oraz teren, na którym niemal przez cały rok świeci słońce. Zacienione miejsca nie jest wskazane jako teren do zakładania fabryki przemieniającej energię słoneczną na energię cieplną lub elektryczną. By zapobiec niepotrzebnym zmartwieniom przy zakładaniu paneli jak i zadbać o poprawny przepływ ciepła, należy zgłosić się do specjalisty.

Odpowiedni rzeczoznawca budowlany do naszej fotowoltaiki

fotowoltaika - rzeczoznawca budowlanyFachowcem od zagadnień dotyczących poprawnej instalacji paneli fotowoltaicznych jak i osobą, która czuwa na poprawnym poprowadzeniu okablowania jest rzeczoznawca. Jeżeli interesuje nas własna fotowoltaika – rzeczoznawca budowlany jest potrzebny do określenia ryzyka wystąpienia pożaru jak i by wskazał ogólne wskazówki dotyczące poprowadzenia instalacji. Jeżeli nasza minifabryka ma produkować powyżej 6,5 kWh mocy, trzeba poprosić fachowca, który skrupulatnie zajmie się organizacją naszej budowy. By instalatorzy PV nie popełnili błędu w sztuce, należy wskazać im poprawne odejście każdego kabla, najlepiej by nie przebiegał on po zewnętrznej części dachu. Rzeczoznawcy budowlani wskazują również na zamieszczenie wyłączników przeciwpożarowych, który przydadzą się w przypadku zagrożenia. Instalacja PV jest najpewniejsza, jeżeli jest poprawnie wykonana, przez ludzi, którzy wiedzą jak to robić oraz posługujący się dobrymi narzędziami, jak i częściami. Również odpowiednie poprowadzenie drogi dojazdowej dla straży jest ważne, by jak najszybciej pomogli w ugaszeniu ewentualnego pożaru. Jest to wymóg, ale po współpracy ze specjalistą nie grozi nam niepotrzebny samozapłon. Na chwilę obecną nie ma wyraźnej potrzeby powiadamiania Komedy Państwowej Straży Pożarnej, jednak warto o tym powiadomić Straż.

Choć ustawy dotyczące bezpieczeństwa przy zakładaniu fotowoltaiki jak i podczas jej obsługiwania stale się zmieniają, jedno jest pewne – jeżeli ktoś chce, będzie miał mikro elektrownię z prawdziwego zdarzenia. Ważne, by czuwał nad jej budową ktoś, kto zna się na prawie oraz wie, jak przeprowadzać instalację PV, by była ona przydatna w przyszłości i produkująca dobrą, odnawialną energię.