You are currently viewing Solidne dźwigownice pomostowe

Solidne dźwigownice pomostowe

 

Współcześnie stosowane dźwigownice to urządzenia na wskroś nowoczesne wykorzystujące szereg podzespołów elektronicznych. Są to urządzenia służące do przenoszenia ciężkich ładunków w zakresie od kilkuset kilogramów do setek ton. Są one powszechnie wykorzystywane w przedsiębiorstwach przeładunkowych, produkcyjnych i magazynowych. Wyróżniamy wśród nich urządzenia o odmiennej konstrukcji co pozwala wyróżnić dźwigownice bramowe, półbramowe i pomostowe.

Wewnętrzna dźwigownica pomostowa

wytrzymała suwnica pomostowaW klasyfikacji suwnic istnieje wyraźny podział na wewnętrzne i zewnętrzne. Stosowana przeważnie w halach przedsiębiorstw różnych branż wytrzymała suwnica pomostowa to urządzenie pozwalające na utrzymanie ciągłości procesów związanych z działalnością firm. Budowa suwnicy pomostowej opiera się na bardzo solidnych elementach zapewniających bezpieczeństwo użytkowania i najwyższą trwałość. Swoją nazwę ten rodzaj suwnicy zawdzięcza mostowi rozpiętemu na ruchomych czołownicach. Most jest jest elementem, który wyznacza wartość udźwigu urządzenia i w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa posiada inną budowę. Podstawową różnicą w budowie mostów jest ilość dźwigarów i im większa ich liczba tym nośność dźwigowńicy jest większa. Najczęściej most suwnicy pomostowej zawiera jeden lub dwa dźwigary, które są torem jazdy cięgnika operującego prostopadle do ruchu całej suwnicy. Cięgnik odpowiada za unoszenie ładunków i dokładne nimi manipulowanie. Jest on zaopatrzony we własny napęd oraz w zawiesia przystosowane do podczepienia różnorodnych ładunków. Most wraz z osprzętem jest posadowiony na czołownicach poruszających się po torowisku umieszczonym na określonej wysokości. Istotną cechą suwnic pomostowych jest możliwość pracy kilku tego rodzaju urządzeń na jednym torowisku dzięki zaopatrzeniu ich w elektroniczne systemy zapobiegające kolizjom. Producenci oferują wykonanie suwnic pomostowych w wersjach specjalnych dostosowanych do każdych warunków otoczenia.

Produkcja suwnic pomostowych nie jest procesem powtarzalnym, każda z nich powstaje pod konkretne zamówienie po przeprowadzeniu wywiadu z inwestorem i zapoznaniu się z warunkami na hali, w której będzie pracować. Ustalane są wszystkie parametry i dopiero potem przystępuje się do fazy projektowej i wykonawczej. Rodzaje suwnic pomostowych i ich szczegółowa budowa omówione są na stronach internetowych producentów.