You are currently viewing Spódniczki w kratkę wiecznie modne

Spódniczki w kratkę wiecznie modne

Każdy sezon charakteryzuje się konkretnym stylem, zarówno w kwestii wzorów. Z jesienią kojarzą się przede wszystkim spódniczki w kratę, które zawsze będą w sercach kobiet. Dlatego gdy nadchodzi ten sezon, większość największych marek odzieżowych oferuje różne kroje takich spódniczek. 

Do czego stylizować spódnice w kratę?

spódnica midi krataKrata jako jeden z nielicznych wzorów zdominowała modę w pierwszej połowie lat 90. Przyczyną był styl muzyczny grunge, który jeszcze bardziej rozsławił ten wzór za sprawą popularnych muzyków. Mężczyźni wiązali kraciaste koszule wokół pasa, natomiast kobiety sięgnęły po spódniczki. Wiele aktorek w filmach również zaczęło powielać ten styl i tak przez lata, aż do dziś można zobaczyć bardzo często ten wzór na ulicach. Spódnica midi krata jest uwielbiana przez kobiety w każdym wieku. Idealnie wpasuje się w styl retro. Ten wzór spódniczki jest o tyle dobry, że pasuje doskonale do coraz bardziej lubianych trampek, które są zdecydowanie wygodniejszym obuwiem, niż wysokie szpilki, bo nie każda kobieta jest zwolenniczką wysokich butów. Ta spódnica jest tak unikatowa, że można ją łączyć z różnymi dodatkami. Pasuje do niej każdy t-shirt, niezależnie od koloru. Odważne osoby mogą nawet skusić się na połączenie różnych wzorów do kraty, dzięki czemu będą bardziej oryginalni. Moda w dzisiejszych czasach nie ma żadnych ograniczeń, byleby każdy mógł czuć się swobodnie w swoim ciele. Dlatego czasami warto puścić wodzę fantazji i stworzyć taką stylizację, która będzie jak najbardziej alternatywna. 

Lata mijają, jednak niektóre części garderoby pozostają uwielbiane przez wieki. Tak jest w przypadku spódnic w kratę, które szczególnie dominują w okresie jesienno-zimowym. Co roku można zobaczyć wiele ofert w prawie każdym sklepie odzieżowym związanych właśnie z tym wzorem.