You are currently viewing Sprawdzone materiały opałowe

Sprawdzone materiały opałowe

Ogrzewanie domów to kwestia, która spędza sen z powiek niejednemu z nas. Czas gdy rozpoczyna się sezon grzewczy jest czasem, w którym koniecznością jest ponoszenie dodatkowych kosztów. Warto wiedzieć jednak o tym, że obecnie dostępne są w sprzedaży takie materiały opałowe, dzięki którym możliwe będzie o wiele tańsze ogrzewanie budynku.

Kaloryczny ekogroszek z Polski

kopalnia wesoła ekogroszekPrzykładem materiału, który możemy stosować zamiast węgla czy drewna opałowego jest ekogroszek. Niektórzy zapewne jeszcze nawet nie słyszeli o istnieniu tego materiału. Sporo osób się już jednak do tego przekonała i stosują oni ekogroszek na co dzień w czasie sezonu grzewczego czy nawet wówczas gdy zachodzi potrzeba rozpalenia ognia w kotle w celu podgrzania wody użytkowej. Polska kopalnia Wesoła ekogroszek może uznać za jeden ze swoich najlepszych produktów. Generalnie ekogroszek na pierwszy rzut oka w bardzo małym stopniu rożni się od węgla. Jest on bowiem z węgla wytwarzany. Różnica polega na tym, że w węglu znajduje się bardzo duża ilość cząsteczek siarki, która podczas spalania doprowadza do wydzielania różnych innych szkodliwych substancji. Natomiast w przypadku produkcji ekogroszku jest tak, że te cząsteczki siarki są po prostu usuwane. Nie bez powodu przecież ekogroszek w swojej nazwie posiada słowo „eko”. Pamiętajmy jednak o tym by wspierać polską gospodarkę i kupujmy jedynie ten ekogroszek, który pochodzi z Polski.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju bardzo łatwo możemy namierzyć punkty sprzedające ekogroszek. Najczęściej tymi punktami są składy materiałów opałowych. Ostatnimi czasy ekogroszek dostępny jest również w marketach budowlanych. Sprzedawany on tam jest w wersjach workowanych. Dzięki temu znacznie łatwiej się taki materiał opałowy transportuje.