You are currently viewing Sprawny samochód dla dziecka

Sprawny samochód dla dziecka

Większość dzieci posiada w swoich pokojach klocki, puzzle czy interaktywne zabawki, które wspaniale rozwijają manualne umiejętności dzieci. Jednak niewiele z nich posiada zdalnie sterowane zabawki, w których dodatkowo można jeździć. Przeważnie są to różnego rodzaju pojazdy, które posiadają sporo funkcji dodatkowych, poza samą jazdą.

Jak jeżdżą pojazdy na akumulator?

zwrotne samochody na akumulator dla dzieciW sklepach z zabawkami znajdziemy duży wybór pojazdów trzy i czterokołowych, które świetnie się sprawdzają w każdych warunkach. Przeważnie są to samochody osobowe w stylu cabrio, auta terenowe z dużymi kołami i motocykle. Większość z nich jest przeznaczona dla maluchów od trzeciego roku życia, gdyż wymagają umiejętności samodzielnego kierowania. Nie jest to trudne zadanie, ale wymaga nico ćwiczeń, ponieważ dziecko musi jednocześnie panować nad kierownicą i naciskać pedał gazu. W tego typu pojazdach celowo nie ma pedału hamulca, aby nie pomylił się maluchowi z gazem. Zawsze kiedy dziecko zdejmie stopę z pedału, to automatycznie się uruchomi hamulec. Zwrotne samochody na akumulator dla dzieci w wieku przedszkolnym są świetną alternatywą dla rowerków biegowych czy hulajnóg, które ma prawie każde dziecko. Samochody w zależności od modelu doskonale się nadają do jazdy po chodniku, asfalcie, trawie czy błocie. Największym zainteresowaniem rodziców i dzieci są samochody typu sedan z niskim zawieszeniem i małymi kołami. Dostępne są w wersjach kolorystycznych dla chłopców i dziewczynek, ponieważ wszystkie dzieci są równie mocno nimi zafascynowane. Terenowe samochody na akumulator mają za to wysokie zawieszenie i napęd na cztery koła, aby bez problemu sobie poradzić z wymagającą nawierzchnią. Wszystkie pojazdy mają boczne lusterka, kierownicę z klaksonem i funkcjami dźwiękowymi oraz światła led z przodu i z tyłu, które zwiększają widoczność.

Takie zabawki z pewnością ucieszą każdego malucha, ponieważ jazda nimi dostarcza niesamowicie dużo wrażeń. Pomimo dość sporych rozmiarów, są to bezpieczne pojazdy, które dodatkowo są wyposażone w pasy bezpieczeństwa. Jeżeli chodzi o cenę samochodów na akumulator, to jest ona mocno zróżnicowana w zależności od producenta, modelu i wyposażenia. Najtańsze modelu kupimy już za kilkaset złotych, natomiast najdroższe będą licencjonowane.