You are currently viewing Usuwanie substancji szkodliwych z auta

Usuwanie substancji szkodliwych z auta

 

Lakier jakim pokryty jest nasz samochód każdego dnia narażony jest na różne uszkodzenia oraz zanieczyszczenia. Bardzo często zdarza się, że na nasz samochód kapie żywica z drzew czy też dostają się na niego różne substancje szkodliwe. W takim wypadku naszym obowiązkiem jest szybkie działanie i usunięcie tego typu zanieczyszczeń zanim wyrządzą poważne szkody naszemu lakierowi.

Sprawna regeneracja lakieru

dekontaminacja lakieruWiele osób błędnie uważa, że lakier samochodowy jest niezwykle odporny na różnego typu uszkodzenia. W rzeczywistości wcale tak nie jest i uszkodzić lakier możemy bardzo szybko. Bardzo często zdarza się również tak, że lakier uszkodzony jest na skutek stosowania  nieodpowiednich środków do pielęgnacji auta. Stosowanie najtańszych rozwiązań często odbija się czkawką bowiem często po stosowaniu takich środków konieczna jest dekontaminacja lakieru. Mówiąc w skrócie proces ten polega na usuwaniu z powierzchni lakieru samochodowego substancji szkodliwych. Przeprowadzenie tego typu zabiegów zaleca się głównie przed zabezpieczeniem pojazdu różnymi woskami lub powłoką ceramiczną. Wiele firm zajmujących się auto detailingiem przeprowadza dekontaminację lakieru również przed zabiegami związanymi z renowacją. Nic nie stoi na przeszkodzie aby przeprowadzić tego typu procesy również profilaktycznie. Dzięki temu będziemy mieć pewność że powierzchnia naszego lakieru jest idealnie oczyszczona wszelkich szkodliwych substancji. Na wspomniany zabieg często decydują się również osoby zmagające się z zaburzeniami powstającymi na skutek przyklejania do samochodu smoły z jezdni.

Na działanie substancji szkodliwych nasz samochód narażony jest w zasadzie każdego dnia. Jedną z najbardziej szkodliwych substancji dla naszego lakieru jest wspomniana już wcześniej smoła, która najczęściej przykleja się do samochodu w czasie lata gdy jezdnia po której się poruszamy jest mocno nagrzana. Niekiedy również do powierzchni lakieru jakim pokryta jest nasze auto przykleja się żywica z różnych drzew.