You are currently viewing Usuwanie zniszczonych drzew

Usuwanie zniszczonych drzew

Drzewa stanowią bardzo cenny element natury. Pozwalają na schowanie się w ich cieniu w upalny dzień. Jednocześnie dzięki nim produkowany jest tlen, a pochłaniane są nieczystości. Z tego też powodu powinniśmy o nie należycie dbać. Czasem zdarza się, że wiatr lub burza uszkodzi drzewa. Stwarzają one wtedy poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. 

Firmy zajmujące się profesjonalną wycinką drzew

sprawna wycinka drzew - BydgoszczZ tego też powodu konieczne jest usunięcie uszkodzonych drzew. Jest to możliwe na kilka sposobów. Najpewniejszym z nich jest jego ścięcie. Wycinka drzew innych niż owocowe na naszej posesji wymaga zgody organu administracji publicznej. W związku z tym nawet, jeżeli drzewo jest uszkodzone przez wiatr, czy burzę powinniśmy załatwić tą sprawę w ten właśnie sposób. Po uzyskaniu odpowiedniej zgody ze strony organu administracji publicznej powinniśmy dokonać wycinki. Możemy dokonać tego na własną rękę. Z pomocą przyjdzie nam na pewno piła spalinowa i pilarka do cięcia gałęzi. Innym rozwiązaniem jest zatrudnienie fachowców do zrobienia porządku z uszkodzonym drzewem. W tym celu powinniśmy wyszukać firmy zajmujące się wycinką drzew. Sprawna wycinka drzew – Bydgoszcz jest bardzo popularnym typem usług. W związku z tym znalezienie takiej firmy nie powinno stanowić problemu. Taka firma będzie w stanie dokonać bezpiecznej wycinki uszkodzonego drzewa. W ten sposób będziemy mieli gwarancję, że drzewo zostanie usunięte z naszej posesji we właściwy sposób, a także, że nie będzie nikomu zagrażać. Decydując się na samodzielne usunięcie drzewa możemy uszkodzić samochody znajdujące się poza posesją lub też ogrodzenie sąsiada. W takich sytuacjach osoby te mogą wystąpić z roszczeniem związanym z naprawieniem szkody. Osoba poszkodowana może dochodzić naprawienia szkody na zasadach określonych w kodeksie cywilnym.

Wynajęcie profesjonalnej firmy nie zdejmuje z nas tej odpowiedzialności, jednakże umożliwia nam wystąpienie o zwrot poniesionych kosztów do władz przedsiębiorstwa. W związku z tym takie rozwiązanie chroni nasze interesy. Warto jest zatem rozważyć wynajęcie takiej firmy do wykonania takiej pracy. Pozwoli to nam na spokojne przyglądanie się usuwaniu niebezpiecznych drzew, które mogą przewrócić się na nas lub na nasz dom wyrządzając nam poważne szkody.