You are currently viewing Wakacje na rejsie po Adriatyku

Wakacje na rejsie po Adriatyku

W sezonie wakacyjnym wybór miejsca na rodzinne spędzenie urlopu często pada na Chorwację. Nie bez powodu, bowiem kraj ten zachwyca krajobrazem górskim, który harmonijnie wkomponowuje się w krystalicznie czysty błękit Morza Adriatyckiego. Prężnie funkcjonująca branża turystyczna w Chorwacji oferuje mnóstwo atrakcji, a ciepły klimat śródziemnomorski gwarantuje piękną pogodę przez całe lato. Choć w głębi lądu możemy natknąć się na wiele urzekających miejsc, jak na przykład Jeziora Plitvickie, to jednak najwięcej wczasowiczów wybiera na cel podróży okolice linii brzegowej, która oferuje zdecydowanie najwięcej pod względem turystycznym.

Rejs po Adriatyku — niezapomniana atrakcja

krótki rejs po adriatyku w chorwacjiTradycyjne spędzanie urlopu w hotelu przy plaży to świetny sposób na wczasy. Niektórzy mogą jednak oczekiwać od wakacji czegoś innego, próbować nowych wrażeń i mniej konwencjonalnych form wypoczynku. Zatłoczone plaże lub zamknięte kurorty potrafią zmęczyć. Zwiedzanie miast i obiektów turystycznych nie dla wszystkich jest interesujące, tak samo jak na przykład chodzenie po górach. Niewielu bierze pod uwagę dość niekonwencjonalną, acz bardzo ciekawą alternatywę, a mianowicie krótki rejs po Adriatyku w Chorwacji. Stwierdzenie, że kilkudniowy rejs jachtem żaglowym wymaga od jego uczestników doświadczenia żeglarskiego jest błędne, ponieważ organizatorzy takich rejsów przydzielają do nich wykwalifikowanych sterników, który w sposób bezpieczny poprowadzi rejs, a zainteresowanym może nawet bardzo przystępnie przekazać podstawy żeglugi i kierowania jachtem. Rejsy dostępne są dla każdego, a szczególną popularnością cieszą się wśród rodzin z dziećmi. Trasa obejmuje miasta portowe, gdzie można zatrzymać się na kolację i zacumować łódź. Podczas rejsu będziemy mogli zwiedzić bardzo wiele portów, wysp i zatok, a podczas żeglugi dostępne będą dodatkowe atrakcje w postaci wodnych dmuchańców, czy też gier integracyjnych pod pokładem.

Rezerwując rejs mamy pełną dowolność odnośnie miejsc, które chcielibyśmy zwiedzić. Organizatorzy zaproponują optymalną trasę i z chęcią polecą interesujące atrakcje dostępne w danym regionie. Nowoczesne jachty są w pełni wyposażone. Pod pokładem znajdziemy toalety i zamykane dwuosobowe kabiny, kuchnię, gniazdka elektryczne, a nawet dostęp do Wi-Fi. Rzecz jasna znajdziemy w nim również wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa, takie jak pasy ratunkowe, tratwę, gaśnicę oraz przyrządy radiowe, dlatego będziemy mogli zażegnać stres i w pełni cieszyć się bezpiecznym wypoczynkiem.