You are currently viewing Wygodny śpiwór dla noworodka

Wygodny śpiwór dla noworodka

Pojawienie się w domu dziecka jest wielką zmianą, do której muszą się dostosować świeżo upieczeni rodzice. Noworodki potrafią spać nawet osiemnaście godzin na dobę więc trzeba zadbać o bezpiecznie miejsce dla niego z właściwym wyposażeniem.

W czym śpią noworodki?

śpiwór dla noworodkaSen dla noworodków jest bardzo ważny i nie należy go zakłócać. Najlepiej żeby maluch spał w swoim łóżeczku, ponieważ jest ono bezpieczne. Do przykrywania dzieci, rodzice najczęściej stosują wszelkiego rodzaju kocyki, kołderki czy otulacze, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że maluch zakryje sobie nimi twarz. To bardzo niebezpieczna sytuacja, która może mieć miejsce w dowolnej chwili, a przecież w nocy rodzice nie kontrolują tak często malucha jak w dzień. W takiej sytuacji najlepiej zaopatrzyć się w śpiwór dla noworodka, który posiada starannie wykonany otwór na główkę  rączki, które cały czas pozostają poza nim. Śpiworki mają kształt dużej łezki, która jest na tyle szeroka, że dzieci mają całkowitą swobodę ruchu w każdym kierunku. Otwory znajdujące się na górze są tak dopasowane do dziecka, że nie ma możliwości żeby się wyślizgnęło ze śpiworka. Jest on wykonany z miękkiej bawełny wielowarstwowej lub bambusa. Zapewnia utrzymanie stałej temperatury wewnątrz i chroni malca przed przegrzaniem. Całkowicie eliminuje ryzyko zakrycia buzi oraz wspomaga zdrowy i bezpieczny sen. Dostępne są śpiworki w kilku rozmiarach, aby jeszcze lepiej je dopasować do noworodka czy niemowlaka.

Śpiwór jest ciągle mało popularny wśród rodziców maluchów, ponieważ to dość nowy produkt na naszym rynku, szczególnie w takiej formie. Maluch może w nim spać, odpoczywać lub można go też w nim nosić. Łatwo go utrzymać w czystości i można prać w wysokich temperaturach.