You are currently viewing Wynająłem idealny lokal w centrum Krakowa

Wynająłem idealny lokal w centrum Krakowa

Po zakończeniu studiów fryzjerskich udało mi się dostać do renomowanego salonu fryzjerskiego w moim mieście. Przez kilka lat, pracując z doświadczonymi fryzjerami nauczyłem się bardzo wielu przydatnych umiejętności. Niestety w parze z moimi rosnącymi umiejętnościami nie szły zarobki. Postanowiłem coś z tym zrobić i kompletnie zmienić swoje życie.

Poszukiwania lokalu do wynajęcia

lokal do wynajęcia w krakowieWiedziałem, że posiadam już grono swoich stałych klientów, którzy przychodzą na usługi do tego salonu tylko ze względu na mnie. Postanowiłem otworzyć własny salon fryzjerski. Aby móc zacząć pracę na własny rachunek, musiałem znaleźć lokal do wynajęcia w Krakowie w dobrym miejscu. Zależało mi na tym, aby było to jak najbliżej popularnej starówki, ale jednocześnie nie chciałem płacić ogromnego czynszu. Lokal nie musiał być też dużych rozmiarów, nie przewidywałem tam więcej niż dwóch stanowisk fryzjerskich, toalety oraz pomieszczenia socjalnego. Zacząłem przeglądać dostępne oferty w interesującej mnie okolicy. Jedno z ogłoszeń szczególnie zwróciło moją uwagę. Lokal mieścił się przy jednym z głównych deptaków prowadzących na stare miasto, czynsz był relatywnie niski, a powierzchnia w zupełności wystarczająca. Postanowiłem umówić się na spotkanie i obejrzeć lokal na żywo. Na miejscu okazało się, że lokal jest bardzo zadbany zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Posiadał również toaletę, w środku nie wymagał większych zmian.

Zadowolony z oględzin postanowiłem podpisać umowę wynajmu. Od najbliższego weekendu ruszam pełną parą aby przystosować wynajęty lokal do wykonywania usług fryzjerskich. Osoba, od której wynajmuje jest bardzo pomocnym człowiekiem. Nie było problemu z podpisaniem umowy notarialnej, dzięki czemu jestem pewien, że cena czynszu nie wzrośnie z miesiąca na miesiąc.