You are currently viewing Zakup kamienicy a jej sprzątanie

Zakup kamienicy a jej sprzątanie

Ostatnio miałem sporo wolnej gotówki. Zastanawiałem się co mam z nią zrobić i moim oczom ukazała się prawdziwa okazja. Kolegi rodzice sprzedawali kamienicę w Poznaniu. Była wyremontowana i ogólnie jak na swoje lata w niezłym stanie technicznym. Dlatego też postanowiłem ją kupić. Wtedy zaczął się problem ze sprzątaniem. 

Zatrudnienie firmy sprzątającej kamienice 

sprzątanie kamienic w poznaniuWielu mieszkańców bało się znacznych podwyżek czynszów i ogólnie nie czuli się pewnie jeśli chodzi o nowego właściciela dlatego też postanowili się wyprowadzić. Nowi, którzy zajęli ich miejsce nie chcieli sprzątać klatki schodowej. Mówili, że w dzisiejszych czasach standardem jest, że zatrudnia się firmę i to ona sprząta klatkę schodową. Ja byłem tego samego zdania jako właściciel, dlatego też postanowiłem poszukać odpowiedniej firmy, która w swojej ofercie ma sprzątanie kamienic w poznaniu. Udało mi się znaleźć fachowców i ludzi, którzy dobrze znają się na swojej pracy bo od razu zadawali mi konkretne pytania. Pytali mnie jaką powierzchnie ma klatka schodowa ile jest ogólnie schodów i ile pięter. Pytali także, czy będę potrzebował pomocy w sprzątaniu tak zwanego obejścia kamienicy. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ nie miałem wcześniej czasu aby o tym pomyśleć, a przecież trzeba było nie tylko sprzątać wokół obiektu. Wymagano przecież ode mnie jako od właściciela abym grabił liście, zwłaszcza te mokre a także odśnieżał zimą. Za zaniedbania nakładano ogromne kary. 

Na całe szczęście menager firmy, który ze mną rozmawiał był zorientowany w temacie i zaoferował mi swoją cenną pomoc. Od razu poprosiłem także o to, aby ktoś jesienią i zimą przychodził i odśnieżał i sprzątał. Nie było najmniejszego problemu, ponieważ firma była doświadczona latami na ryku, więc współpraca ułożyła się wzorowo.