You are currently viewing Zastosowanie rolowanych bram ppoż

Zastosowanie rolowanych bram ppoż

Zabezpieczenie przed wybuchem pożaru można realizować na kilka sposobów. Oprócz alarmów przeciwpożarowych bardzo ważne jest zastosowanie mechanizmów, które pozwolą na ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru na obszarze danego zakładu. W tym celu najczęściej stosuje się różnego typu bramy przeciwpożarowe.

Jakie bramy przeciwpożarowe są najlepsze?

polecane bramy ppoż rolowaneWybuch pożaru jest bardzo dużym zagrożeniem, szczególnie dla zakładów produkcyjnych. W przypadku tych zakładów i fabryk, gdzie przechowuje się różnego rodzaju materiały łatwopalne a także takie, które grożą wybuchem, niezmiernie istotne, aby ograniczyć dostęp ognia do tych materiałów. W tym celu przydatne mogą się okazać polecane bramy ppoż rolowane. Jakie są główne zalety tych bram? Przede wszystkim, wykazują one niezmiernie wysoką skuteczność, jako bariera chroniąca przed przedostaniem się ognia do najbardziej niebezpiecznych miejsc na ternie zakładu. Przede wszystkim mowa o tych miejscach w danej fabryce, gdzie gromadzone są materiały  łatwopalne ale również po prostu towar, którego zajęcie przez ogień wiązałoby się z ogromnymi stratami finansowanymi dla firmy. Bramy przeciwpożarowe rolowane są także najłatwiejsze do codziennej obsługi, gdyż takie bramy przesuwne bardzo łatwo jest zsunąć lub rozsunąć. Dużą zaletą bram rolowanych jest fakt, że ze względu na swoja specyfikę, można je montować w budynkach o różnym charakterze, nawet tam, gdzie dany budynek nie został odpowiednio wykończony. Dzięki temu wytyczenie z ich pomoc stref najbardziej zagrożonych pożarem jest niezwykle proste. Ze względu na dużą rolę, jaką mają pełnić te bramy, niezmiernie istotne jest, aby posiadały one odpowiednie certyfikaty świadczące o skuteczności tego rozwiązania. Bramy rolowane przeciwpożarowe, zgodnie z katulanymi wymogami, mogą być również wyposażone w drzwi ewakuacyjne, a także być wykonane z materiałów, które zapewniają odpowiednią ochronę przed dymem. Zazwyczaj bramy ppoż tego typu wykonuje się ze stali ocynkowanej, lub też stali nierdzewnej, mogą być także produkowane na indywidualne zamówienie.

W przypadku zakładów produkcyjnych odpowiednia ochrona przeciwpożarowa jest bardzo ważna, szczególnie jeżeli chodzi o te zakłady, które przechowują na swoim terenie substancje łatwopalne. W odpowiedniej ochronie najbardziej zagrożonych miejsc mogą pomóc solidne i szczelne bramy przeciwpożarowe.